Tematické lekce v dětském plavání

TermínyV tuto chvíli nejsou vypsané žádné termíny
Popis

Tematické lekce dětského plavání

aneb jak učit stále to stejné tak, aby to bavilo děti i rodiče

Období zima-jaro

Seminář povede Bc. Helena Smolíková

Forma: online seminář v prostředí Microsoft Teams. (Program je lepší mít nainstalovaný, ale není podmínkou. Můžete otevřít i přes internetový prohlížeč. Odkaz přijde e-mailem v pozvánce.)

Rozsah: 2 hodiny

 

Pro koho:

Seminář je určený pro instruktory dětského plavání, kteří chtějí vést lekce zábavným a hravým způsobem.

 

Obsah:

Nevíte, jak učit pořád stejné dovednosti tak, aby to bavilo děti i rodiče? Pak je seminář na tematické lekce určený pro vás. Představíme si, jakým způsobem lze vést lekce tematicky, ukážeme si konkrétní příklady lekcí pro zimu a jaro (lyžování, velikonoce, Mrazík, Valentýn apod.).

 

– Co to je tematická lekce?

Celou lekci provází ústřední téma, či námět, příběh. Děti v raném věku rozvíjí velice dobře svou představivost a plavecká deska pro ně není jen deskou, ale i autem, vlakem, komínem, lyžemi, stolem apod. Děti se tedy učí a rozvíjí základní plavecké dovednosti hravým způsobem, který je baví.

– Kdy je zařadit?

Zařadit tematické lekce můžete kdykoli, podle nálady, daného ročního období, a hlavně podle svého naturelu. Někdo je od přírody víc hravý učitel, jiný ne. Ale pro zpestření výuky doporučujeme mít pár takových lekcí v rukávu.

– Jak sestavit tematickou lekci?

Samozřejmě je třeba myslet na obsah své pomůckárny, co máte k dispozici. Případně zapojit svou kreativitu a něco si i vyrobit 😊 Ale více uvidíte v rámci semináře.

– Využití pomůcek podle daného tématu

Ukážeme si několik lekcí konkrétně krok za krokem včetně pomůcek – běžně dostupných na každém bazénu a doplněných o další předměty.

 

Součástí semináře jsou fotky s ukázkami. Během semináře je možné se aktivně účastnit, bude prostor pro dotazy a diskuzi.

 

 

 

 

 

 

Přejeme pohodový a klidný advent!

Kurzy a workshopy na rok 2022 právě připravujeme. Pokud máte zájem o konkrétní téma, je nyní ideální čas dát nám vědět.

Vaše AKADEMIE ANAHITA
akademie@anahita.cz
Tel.: 777 880 021